سرور چیست|انواع سرور.

Server :
کامپیوتری که سرویس به Client  ها ارائه می دهد. (سرویس دهنده) Client :  کامپیوتری که از Server ها سرویس می گیرد.(سرویس گیرنده) Client ها از طریق شبکه به سرور متصل هستند . از سرور های رایج می توانDateBaseServer , MailServer , FileServer , WebServer , FileServer , GameServer و ApplicationServer را نام برد.

—————————————————————-

کامپیوتر سرویس دهنده یا سرور Server چیستکامپیوتر سرویس دهنده یا سرور کامپیوتری است که همیشه در حالت آماده به کار و روشن است و آماده دریافت درخواست از کامپیوتری دیگر و پاسخ به آن در خواست می باشد و هدف از بکارگیری آن به اشتراک گذاشتن منابع سخت افزاری و نرم افزاری آن به Client  ها می باشد. که به ساختار آن Client-Server  می گویند. پس در این ساختار دو نوع کامپیوتر داریم :

—————————————————————————————-

سرویس دهنده و سرویس گیرنده – Sever & Client

Server : کامپیوتری که سرویس به Client  ها ارائه می دهد. (سرویس دهنده) Client :  کامپیوتری که از Server ها سرویس می گیرد.(سرویس گیرنده) Client ها از طریق شبکه به سرور متصل هستند . از سرور های رایج می توانDateBaseServer , MailServer , FileServer , WebServer , FileServer , GameServer و ApplicationServer را نام برد.

۴.۴
۶۴
——————————————————————————————————–

انواع کامپیوتر سرویس دهنده

Server – سرور چیست ؟ به دو نوع اختصاصی و مجازی ( اشتراکی ) ارائه می شوند.

  • اختصاصی : Dedicated Server
  • مجازی : VPS – Virtual Private Server

کامپیوتر سرویس دهنده ها : که در مبحث طراحی سایت به نسبت ترافیک سایت ،نوع کاربری ، تعداد کلاینت ها ، حجم فایل ها و ….  نوع سرور را انتخاب می کنیم در صورتی که کاربری ما میزبانی وب باشد در اکثر موارد سرویس های اشتراکی مورد استفاده قرار می گیرند.  VPS ها و سرورها برای وب سایت های پر بازدید، پرتال ها و موارد خاص بکار می روند.
—————————————————————-

سرویس سرور مجازی چیست؟

سرور مجازی Virtual Private Server که به‌اختصار به آن VPS گفته می‌شود، در ابتدای این مقاله از پارس پک به تعریف سرور و القاء درک مناسب از سرور می‌پردازیم و با نحوه کار vps، نحوه مدیریت، کنترل پنل های vps آشنا می‌شویم، سپس درباره کاربردها، ویژگی‌های آن صحبت می‌کنیم و بعد از معرفی انواع vps در موقعیت جغرافیایی، مانند: سرور مجازی ایران، سرور مجازی آلمان؛ که هرکدام دارای سیستم عامل‌های مختلفی می‌باشند و امروزه آنها را با نام های: سرور مجازی لینوکس و سرو مجازی ویندوز می‌شناسیم؛
————————————————————————————————–

سرور اختصاصی

سرور هایی که به صورت اختصاصی به یک هدف اختصاص می گیرند، به آنها “سرور اختصاصی – Dedicated Server” میگوییم، مانند فروشگاه های آنلاین بزرگ. برخی از این فروشگاه ها دارای چندین سرور اختصاصی هستند. ولی همانطور که به خوبی می دانید، خیلی از ساختمان ها مانند ساختمان های تجاری چند منظوره هستند و دارای واحد های بسیار زیادی هستند. هر واحد از آن ساختمان ممکن است برای هدف خاصی باشد و در اختیار افراد متفاوت قرار گیرد. مثلا یک ساختمان تجاری که هر واحد از آن ساختمان به شرکت یا فرد خاصی اجاره داده می شود.

درباره نویسنده

taba

باعرض سلام من حسین هستم مدیر سایت تـــــــبــا خوش حالم در کنار شما عزیزان هستم ..امیدوارم بتوانم بهترین پستا در انواع حوزه های مختلف برای شما عزیزان به اشتراک بذارم .باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

*

code